Program na upravu fotek




















Kdyz to padne v zakladnim nastaveni kvality komprese 85 procent velikostne pod 1Mega nic moc kvalitniho to neni. Sveho casu jsem tak hledal i zlatou clonu s uvahou, ze vetsi soubor, vic detailu samozrejme na stativu a expozicni bracketing. Je treba zohlednit, ze svetlejsi motivy jsou datove vetsi. Pevne verze lightrooumu byla cenove v poradku, ale jako amater nemam ani tu nejmensi chut zivit adobe photoshop, kdyz se fotkou nezivim. Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Jan Libich 1. Veronika Host Jirka K Doyl Petr G Ondrej Lada46 JR To jen tak na okraj. Ano, od verze 3. Jako kdyby tam byl film? S pozdravem Radoslav Havrda P. Dekuji predem. Presne tak… pouzivam ACDSee od verzie 3, ked to bol skor rychly prehliadac fotografii priam bleskovo otvaral fotografie oproti inym.

Potom sa z neho stal celkom robustny program ze dnes je uz niekolko verzii od Pro, az po bezne prezeranie. Pro verzia zvlada vrstvy a upravu RAW. A kategorizacia podla mojho nazoru ospravedlnujem sa ale nepoznam lightroom je nieco vynikajuce… vyhladava vsade hociktore foldre, jpg, gif, tif, raw… kde som hocico oznacil IPTC, EXIF ACDsee metadata nepouzivam nepochopil som vyhody Vyhladavanie potom funguje DS photo ked dam zdielat adresar inym….

Este by som dodal, ze Photoshop ako nemnoho grafickych softov podporuje pluginy, ktore v mnohych pripadoch byvaju samostatnymi aplikaciami v aplikacii…niektore prinasaju vyznamnu jednoucelovu hodnotu, ako su pluginy na redukciu sumu, pripadne rozne filtre, ale aj komplexne nastroje, kde sa daju fotky spracuvat samostatne a selektivne zase trosku inak, nez to poskytuje samotny photoshop.

Ja osobne zase ako doplnom ako prehliadac fotiek pouzivam fast stone viewer uz asi 10 rokov a v sucastnosti v nom som v rychlosti spravit prakticky vsetky bezne upravy a retuse, az kym nejde o nejaky komplexny ucel, kde uz treba ten photoshop. Mimochodom nedavno som natrafil na ON1 Effects softwer, ktory sa da pouzit aj ako plugin do PS, ale aj samostatne.

Pekny den prajem. Dobry den, Honzo, diky za prehled. I ja jsem prosel ruznymi zkousenimi — Nikon Capture, Adobe, Zoner… Na vase doporuceni jsem si stahnul placenou verzi Polarr a musim rict, ze me dosavadni zkusenosti jsou veskrze pozitivni — jednoduche a intuitivni ovladani, na mem Macu velice rychla prace i s velkymi soubory, nepreberny vyber kreativnivh filtru jen tak na hrani, moznost rozsireni o nove aplikace, ktere jsou ke stazeni nevim, jak je to u neplacene verze.

Je ve storec windows. Som zastancom klasickej spravy fotografii cez suborovy system a preto mi organizacne prvky Lightroomu vyslovene prekazali a zdrzovali. C1 berie organizaciu nalahko, kto chce tam tie katalogy ma, kto nie ako ja , spravi si z nich jednorazovy kos, ktory dvomi klavesami po praci vysype, za zlomok casu v porovnani s LR.

Z RAWu vytiahne neskutocne detaily, vlas ci tenucke stebielko travy aj tam, kde to Lightroom ignorantsky vyhladi. Clovek si lahko sam povytvara automaticke nastavenia pri importe iste, to vie aj LR, ale len zlomok toho co C1 , rychle styly, exportne recepty, a dokaze si vyrazne zjednodusit pracu a skratit cas potrebny pri pocitaci, o co napokon ide.

U nas je C1 menej rozsireny najma kvoli cene, ja za seba vsak mozem povedat ze na to, ako mi ulahcuje pracu a co dokaze, sa mi nikdy nezdal drahy. Netreba sa nechat zo zaciatku odradit komplexnostou, dat tomu trochu casu a on sa Vam ten program neskor odmeni. Tiez som zacinal pri roznych free variantach, kym som si nekupil Lightroom 4, potom DXO Optics 9, vyskusal Corel Aftershot Pro, vratil sa spat k updatu na Lightroom 5, az som nasiel Capture One 8, a nikdy sa neobzrel spat.

Dnes uz vo verzii 10, cez ten program zeniem uz par rokov uplne vsetko. Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment. PajaS JT Mirek Petr MILAN Ladislav z Pardubic Ladislav z Pardubic.

Stanislav



0コメント

  • 1000 / 1000